pozostałe
pozostałe
Olejek eteryczny powstały ze świeżych liści i wierzchołków rozmarynu ma silnie charakterystyczny, drzewno-korzenny zapach. Od wieków doceniany jest na wielu płaszczyznach zarówno w ziołolecznictwie jak i w kuchni.
Inhalacje przy katarze i przeziębieniu:
Wlej wrzątek do miski i dodaj kilka kropli olejku eterycznego z rozmarynu. Nachyl się nad miską, ale niezbyt blisko. Oddychaj powietrzem z olejkiem eterycznym przez kilka minut. Czynność powtarzaj przez 3-5 dni.
Masaż poprawiający pamięć:
zmieszaj 3 krople olejku rozmarynowego z niecałą łyżeczką oleju kokosowego i masuj górny odcinek szyi
Masaż przeciwbólowy:
rozmaryn - 10 kropli, lawenda - 10 kropli, mięta - 10 kropli z dwoma łyżkami ulubionego carrier oil (polecam olej konopny)
Zimne dłonie i stopy:
zmieszaj kilka kropli olejku z dowolnym olejem nośnikowym i wetrzyj delikatnie w dłonie i stopy.
Wcierka na cellulit i rozstępy:
zmieszaj 2 krople olejku rozmarynowego, 2 krople olejku z czarnego kminu z 3 łyżeczkami dowolnego oleju nośnikowego (np. z olejem konopnym). Mieszankę wcieraj w skórę problematyczną codziennie i obserwuj efekty.
Olejek na trądzik:
Posmaruj zmiany trądzikowe mieszanką: kilka kropel olejku rozmarynowego i 1 łyżka oleju konopnego. Po 5 minutach zmyj delikatnym wacikiem. To tyle :)
Pielęgnacja włosów:
Olejek rozmarynowy doskonale radzi sobie z włosami skłonnymi do przetłuszczania się. Dodatkowo stymuluje wzrost cebulek, poprawia krążenie i zapewnia dobre odżywienie cebulek i skóry głowy. Wystarczy dodać kilka kropel olejku do szamponu i odżywki, którego używasz do codziennej pielęgnacji.
INCI: Rosmarinus Officinalis Leaf Oil Organic
100% Naturalny
Kraj pochodzenia: Tunezja
Chemotyp: Cineol
Przechowywanie: Przechowuj w szczelnie zamkniętej buteleczce w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przeciwwskazania: Olejek rozmarynowy nie powinien być stosowany przez osoby z nadciśnieniem, nadwrażliwą skórą. Odradzamy także jego użycie w przypadku kobiet w ciąży i u dzieci.
Warto zainteresować się również: