Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

zioła i suplementy diety

Babka płesznik - nasiona (Plantago psyllium L.)

Plantago psyllium L.

Inne nazwy
Pchlica, Płesznic (na Lubelszczyźnie), Pchle nasienie (na Mazowszu), Babka śródziemnomorska
Producent
Dary Podlasia
Surowiec zielarski
nasiona babki płesznika (Semen Psylli)
Aktualnie brak w magazynie
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT

ZASTOSOWANIE

- wspiera odtruwanie organizmu
- zwiększa efekty odchudzania
- poprawia florę bakteryjną jelit 
- na zaparcia, biegunki
- na hemoroidy
- na wrzody, Zespół Jelita Drażliwego
- na podrażnienia przewodu pokarmowego
- na obniżanie poziomu cholesterolu
- na obniżanie poziomu cukru we krwi
- na łuszczycę i inne choroby skóry
- pomocniczo przy nowotworach

DZIAŁANIE

Nasiona babki płesznika to prawdziwe bogactwo z natury, charakteryzują się zawartością dużej ilości błonnika. Ma to duże znaczenie dla osób chcących zrzucić kilka naprogramowych kilogramów, gdyż ogranicza on wchłanianie tłuszczu, zmniejsza uczucie głodu i przyspiesza przemianę materii. W kontakcie z wodą nasiona płesznika uwalniają śluz i tworzą żel, który ułatwia przesuwanie się treści pokarmowej, a co za tym idzie wydalanie zalegających w jelitach mas. Fakt powyższy wykorzystywany jest w pomocniczym leczeniu zaparć i w odtruwaniu organizmu. Podczas stosowania Semen Psylli zaleca się spożywanie dużej ilości płynów (najlepiej wody), gdyż babka zwiększa lepkość treści jelitowej. W przypadku biegunki ilość spożywanej wody powinna pozostać niezmieniona, w takiej sytuacji pozwalamy na "zlepienie się" masy. Surowiec bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku biegunek bakteryjnych, ponieważ substancje w nim zawarte sprzyjają "dobrym" bakteriom jelitowym, usprawniając ich namnażanie, tymsamym poprawiają funkcjonowanie całej flory jelitowej. Ponadto babkę można stosować przy hemoroidach (guzkach krwawniczych odbytu). Babka płesznik nie tylko ureguluje pracę jelit, lecz także złagodzi bóle i świąd oraz zmniejszy krwotoki. Osoby zmagające się z chorobą wrzodową lub podrażnieniami przewodu pokarmowego również mogą szukać ukojenia w babce, działa ona przeciwbólowo i przeciwzapalnie, co jest szczególnie ważne dla osób z Zespołem Jelita Drażliwego. Obniża poziom "złego" cholesterolu LDL i zwiększa poziom "dobrego" HDL, przez co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia. Może być stosowana w terapi hypercholesterolemii (w stanach podwyższonego cholesterolu - powyżej normy). Diabetycy też skorzystają z dobrodziejstw tej rośliny. Spożywanie nasion babki redukuje poziom glukozy we krwi o około 12%, zmiejsza zawartość cukru w moczu. Napar z nasion babki stosowany jako okład na skórę, poradzi sobie z chorobami skóry (AZS, łuszczyca, trądzik różowaty, sucha skóra). Okład ma właściwości nawilżające i odżywcze. 
Naukowcy doszli do tego, że babka (nie tylko płesznik) może wspomóc leczenie nowotworów nerki, piersi i skóry. Wyciągi z babki okazały się cytotoksyczne względem komórek rakowych. Za ten efekt odpowiedzialny jest flawonoid, charakterstyczny dla rodziny babkowatych: 7-O-b-glikozyd luteoliny. Oficjalne potwierdzenie tych własności wymaga przeprowadzenia badań klinicznych. Niewątpliwie babka płesznik to jedna z tych roślin, których właściwości nie da się policzyć.

SPOSÓB UŻYCIA

Jak stosować babkę płesznik?
Stosuj jako dodatek do potraw, muesli, jogurtów, soków, sałatek, kompotów, dressingów i innych. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu.
Dawka dla dorosłych: 8 łyżeczek dziennie
Dawka dla dzieci: 2 łyżeczki dziennie

Okład:
2-3 łyżeczki nasion zalewamy ciepłą wodą i odstawiamy na napęcznienia. Powstały kleik nakładamy na skórę, zmywamy po 15 minutach. Okład pomaga przy zmienionej chorobowo skórze, nawilża, odżywia i doskonale pielęgnuje również zdrową skórę.

OSTRZEŻENIA

Czy nasiona babki płesznik można stosować w czasie ciąży i karmienia piersią?
Tak, roślina jest bezpieczna dla zdrowia przyszłych mam oraz ich dzieci. Jest wręcz wskazana, ponieważ pomaga uporać się z zaparciami - częstą dolegliwością, charakterystyczną dla okresu ciąży. 

  • Nie należy stosować w stanach skurczowych lub niedrożności jelit, a także przy bólach brzucha o nieznanej przyczynie.
  • Nie stosować przed planowaną kolonoskopią.
  • Nie należy stosować jednocześnie z lekami. W takich przypadkach należy zachować co najmniej godzinny odstęp, gdyż nasiona babki mogą opóźniać wchłanienie leków.

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter informacyjny i nie zastępują konsultacji z lekarzem.

Kraj pochodzenia: Polska

 

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA