Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

zioła i suplementy diety

Gurmar (Gymnema sylvestre) - Boca Botanica

Gymnema sylvestre

Inne nazwy
Gurmari, Meshasringa
Producent
Boca Botanica
Surowiec zielarski
ekstrakt z liści gurmar (Gymnema sylvestre)
Aktualnie nie ma możliwości zamawiania produktów
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
NIE TESTOWANY NA ZWIERZETACH
NIE TESTOWANY NA ZWIERZETACH
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT
SZKLANE OPAKOWANIE
SZKLANE OPAKOWANIE

ZASTOSOWANIE

GYMNEMA SYLVESTRE - naturalny ekstrakt z rośliny Gymnema sylvestre. Standaryzowany na zawartość 25% kwasów gymnemowych, najważniejszego aktywnego składnika. W medycynie ajurwedyjskiej nazywana tradycyjnie Gurmar (niszczyciel cukru), ponieważ spożywanie jej liści powoduje utratę zdolności rozróżniania słodkiego smaku, jednocześnie zmniejsza łaknienie słodkich pokarmów. Działanie to zawdzięcza się właśnie kwasom gymnemowym.

Połączenie ze sproszkowanymi liśćmi w naturalnej formie pozwala zachować pełne spektrum działania rośliny, która oprócz kwasów gymnemowych cechuje się obecnością wielu substancji biologicznie czynnych takich jak kwas HCA czy pierwiastki chromu. Badania wykazują, że naturalny kwas hydroksycytrynowy (HCA) częściowo wpływa na metabolizm węglowodanów.

Natomiast pierwiastek chromu jest częścią GTF (Glucose Tolerant Factor – czynnika tolerancji glukozy), który stymuluje aktywność insuliny w organizmie. Czynnik ten wraz z insuliną przyspiesza metabolizm glukozy, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Wzmożone działanie insuliny korzystnie wpływa na katabolizm węglowodanów i tłuszczów, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała.

SPOSÓB UŻYCIA

Zalecana dzienna porcja konieczna dla uzyskania korzystnego działania: 2-3 kapsułki dziennie, 15 minut przed posiłkiem.
Gurmar należy stosować przez co najmniej 3-4 tygodnie, aby zaobserwować pierwsze znaczące efekty. Odpowiednie stężenie w organizmie i najlepsze efekty osiąga się po regularnym stosowaniu w okresie od 3 do 6 miesięcy.

SKŁAD

Składniki: ekstrakt z liści gurmar (Gymnema sylvestre), sproszkowane liście gurmar (Gymnema sylvestre), otoczka kapsułki - żelatyna.

Gymnema sylvestre
- ekstrakt standaryzowany na 25% kwasów gymnemowych (200 mg/1 kapsułka)
Gymnema sylvestre - sproszkowane liście (200 mg/1 kapsułka)

OSTRZEŻENIA

 • Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji.
 • Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.
 • Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
 • W przypadku kobiet w ciąży, kobiet karmiących, lub osób stosujących leki - suplementacja powinna zostać skonsultowana z lekarzem.
 • Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej, w miejscach niedostępnych dla małych dzieci.

  Przeciwwskazania:

  Cukrzyca – gymnema może wpływać na poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą. Należy uważać na objawy niskiego poziomu cukru we krwi (hipoglikemia) i monitorować poziom cukru we krwi.
  Operacja – gymnema może wpływać na poziom glukozy we krwi i może przeszkadzać w kontroli poziomu cukru we krwi w trakcie i po zabiegach chirurgicznych. Należy przestać używać gymnema co najmniej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
  Interakcje: Insulina, leki przeciwcukrzycowe.

  Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter informacyjny.
  Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem lub fitoterapeutą.

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA