Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

zioła i suplementy diety

ŁAGODNE ŻELAZO easy iron 20mg TERRANOVA

Aktualnie nie ma możliwości zamawiania produktów
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
PRODUKT WEGANSKI
PRODUKT WEGANSKI
SZKLANE OPAKOWANIE
SZKLANE OPAKOWANIE

ZASTOSOWANIE

Żelazo - główny składnik hemoglobiny, która nadaje krwi kolor czerwieni, ale również odpowiada za transport tlenu w organizmie. Niewystarczająca ilość żelaza skutkuje upośledzonym odżywianiem komórek. Odczuwalne jest gorsze samopoczucie, apatia, szybkie przemęczanie się. Zbyt niski poziom żelaza wiąże się także z gorszą pracą układu odpornościowego i mniejszą wydolnością fizyczną.

Kompleks Łagodne Żelazo to propozycja dla osób chcących zwiększyć podaż żelaza w codziennej diecie. W produkcie wykorzystano wysokiej jakości chelat żelaza, czyli minerał połączony z cząsteczkami aminokwasu - co zapewnia wysoki stopień przyswajalności żelaza z układu pokarmowego.

Eksperci Terranova opracowali synergicznie działający kompleks roślinny, zawierający: wyciąg z owoców dzikiej róży, acai, liści zielonego jęczmienia oraz stabilizowane otręby ryżowe. W każdej kapsułce zamknięta jest starannie opracowana formuła - uzupełnienie codziennej diety.

Łagodność zastosowanej formy żelaza dla układu pokarmowego potwierdzają dane naukowe.

DZIAŁANIE

Owoc dzikiej róży. Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza przez organizm. Przy zawartości witaminy C znacznie wyższej niż w pomarańczach, owoc dzikiej róży stanowi jedno z najbogatszych jej źródeł w przyrodzie.

Stabilizowane otręby ryżowe.
Stabilizowane otręby ryżowe są bogate w antyoksydanty, w tym tokoferole, tokotrienole, kwas alfa liponowy, koenzym Q10 oraz karotenoidy. Wykazano również, że mogą wpływać na zwiększenie aktywności enzymów antyoksydacyjnych – dysmutazy ponadtlenkowej (SOD), peroksydazy glutationowej i katalazy.

Liść zielonego jęczmienia. Liść zielonego jęczmienia zawiera naturalnie żelazo oraz kwas foliowy, które pomagają w prawidłowej produkcji krwi.

Owoc Acai. Owoce Acai dostarczają obydwu rodzajów związków należących do witamin z grupy E - tokoferoli i tokotrienoli, które pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

SPOSÓB UŻYCIA

Sposób użycia i porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna (1) kapsułka dziennie podczas posiłku. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi zamiennika zróżnicowanej diety.

SKŁAD

Zawartość zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia (1 kapsułka):

KOMPLEKS MAGNIFOOD: 275 mg  
Owoc dzikiej róży 100 mg  
Stabilizowane otręby ryżowe 100 mg  
Liść zielonego jęczmienia** 50 mg  
Owoc Acai***
(liofilizowany świeży)
25 mg  
Żelazo (diglicynian żelaza (II)) 20 mg *143

* % Referencyjnych Wartości Spożycia
** w uprawie możliwe było użycie wyłącznie środków ochrony roślin i nawozów wymienionych w rozporządzeniu UE Nr 889/2008
*** w uprawie możliwe było użycie wyłącznie środków ochrony roślin i nawozów dopuszczonych
przez USDA NOP

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA