Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

zioła i suplementy diety

Męczennica cielista – ziele (Passiflora incarnata L.)

Passiflora incarnata L.

Inne nazwy
Passiflora
Producent
Dary Podlasia
Surowiec zielarski
Ziele męczennicy, Ziele passiflory (Herba Passiflorae)
Aktualnie brak w magazynie
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT

ZASTOSOWANIE

- wzmożony stres
- rozdrażnienie
- lęki
- bezsenność
- migrenowe bóle głowy
- bóle menstruacyjne
- ADHD, zespół nadpobudliwości
- uzależnienia
szczególnie u mężczyzn:
- obniżone libido
- zanik tkanki mięśniowej
- wzrost tkanki tłuszczowej

DZIAŁANIE

Męczennica cielista to piękna roślina o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych. Dzięki wielokierunkowemu oddziaływaniu na strukturę mózgu zaliczana jest do modulatorów układu nerwowego. Wykazuje działanie przeciwdepresyjne, anksjolityczne (przeciwlękowe), pomaga uspokoić się w stanach silnego rozdrażnienia emocjonalnego oraz zwalcza problem bezsenności. Przetwory z męczennicy pozwalają się uspokoić, poprawiają jakość snu i zwalczają stres. Ponadto passiflorę wykorzystuje się jako środek regulujący gospodarkę hormonalną, w tym też testosteronu. Preparaty z męczennicy miały dawniej duże zastosowanie w kuracjach odwykowych (narkomania, lekozależność, alkoholizm, nikotynizm). W tych przypadkach można męczennicę kojarzyć w preparatach z chmielem i kudzu.

SPOSÓB UŻYCIA

Napar: 1-2 łyżeczki ziela zalać 1 szklanką wody, przykryć i zaparzać 10-15 minut. Odcedzić. Spożywać 3-4 szklanki dziennie w stanach podwyższonego napięcia lub 1 szklankę wieczorem, aby poprawić jakość snu. 

SKŁAD

100% ziele męczennicy

OSTRZEŻENIA

W większych dawkach męczennica może działać pobudzająco i halucynogennie z powodu dominacji wpływu farmakologicznego alkaloidów indolowych (harmina, harmol, harmalina, harmalol, harman). Nie stosować w ciąży i podczas laktacji.

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem lub fitoterapeutą.

Kraj pochodzenia: Polska

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA