Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

O Zero Waste

Kładziemy nacisk na ochronę środowiska naturalnego i redukcję odpadów nie ulegających biodegradacji (niekompostowalnych).

Zanieczyszczenie cząstkami tworzyw sztucznych stało się poważnym problemem środowiskowym, który osiągnął już skalę globalną. Niestety w wyniku rozwoju cywilizacyjnego, w ciągu ostatnich lat ilość odpadów plastikowych osiągnęła krytyczną wartość. W 1950 roku globalna produkcja tworzyw sztucznych wynosiła 1.5 miliona ton, natomiast dane na 2013 wskazują, iż przekroczyła ona 299 mln ton. Intensywna produkcja tworzyw sztucznych jednorazowego użytku jest główną przyczyną tej sytuacji. Odpady plastikowe najbardziej szkodzą ekosystemom wodnym, zatruwają organizmy żywe oraz przyczyniają się do śmierci wielu z nich. W wyniku emisji substancji niebezpiecznych, ograniczają ich wzrost oraz powodują uszkodzenia ciała. Największe niebezpieczeństwo wiąże się z obecnością w ekosystemach wodnych drobnych cząstek tworzyw sztucznych, tzw. mikroplastików – trudnych do przechwycenia, zjadanych przez faunę morską. Udowodniono, że ponad 80% plastików odnalezionych w wodzie morskiej charakteryzuje lądowe pochodzenie. Najbardziej rozpowszechnione są opakowania z tworzyw sztucznych, tj. jednorazowe siatki, słomki, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia oraz materiały polimerowe wykorzystywane w kosmetyce.

Pewnego dnia stało się dla mnie jasne, że jeśli ludzie czerpią tyle dobroci z natury to i powinni robić też coś dobrego dla niej. Dlatego postanowiłam stworzyć sklep, który będzie generował możliwie jak najmniej odpadów plastikowych. W naszym sklepie znajdziesz produkty nie tylko o naturalnym składzie, ale także opakowane w sposób przyjazny środowisku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o problemie plastikowych odpadów, zachęcam do obejrzenia poniższych materiałów:

Fragmenty filmu „A plastic ocean” - BBC documentaries

 

 

Akcja Noizz i Arety Szpury : Tu pijesz bez słomki

 

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA