Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

zioła i suplementy diety

Nagietek lekarski - kwiat (Calendula officinalis L.)

Calendula officinalis L.

Inne nazwy
Nagietek ogrodowy, Nogietek lekarski, Paznogietek, Pazurki, Miesięcznica, Stulik, Paznogietka
Producent
Dary Podlasia
Surowiec zielarski
Kwiat nagietka (Flos Calendulae)
Aktualnie brak w magazynie
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT

ZASTOSOWANIE

- grypa, przeziębienia, infekcje
- po przebytych zapaleniach wirusowych
- początkowe stadia nowotworów
- zaburzenia miesiączkowania
- menopauza (klimakterium)
- ubytek sił
- spadek odporności
- przewlekłe wrzody
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego
zewnętrznie:
- kontuzje
- rany i wrzody
- otarcie naskórka
- zapalenia skórne
- rany pooperacyjne

DZIAŁANIE

Po podaniu doustnym nagietek wywiera korzystne działanie na błony śluzowe przełyku, żołądka i jelit. Ułatwia pojawienie się miesiączki i czyni ją mniej bolesną, ponieważ działa rozkurczowo. Działa przeciwzapalnie i przewwrzodowo oraz chroni błony śluzowe przewodu pokarmowego. Udowodniono, że nagietek zapobiega rakowaceniu czynnych wrzodów żołądka i zapobiega nowotworom. Regularne picie naparów z kwiatów nagietka ułatwia usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

Przetwory z nagietka lekarskiego, stosowane zewnętrznie działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo i grzybobójczo. Obecność karoteinoidów (prowitamina A) przeciwdziałają nadmiernemu łuszczeniu się skóry, ułatwiają gojenie się i bliznowacenie ran. Przemywanie skóry naparem z nagietka stanowi ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego, a także przed rakiem skóry.

Wykryte w nagietku saponiny trójterpenowe, mają budowę zbliżoną do saponin korzenia żeń-szenia, arialii mandżurskiej i eleuterokoka, znanych surowców leczniczych Dalekiego Wschodu.

SPOSÓB UŻYCIA

Napar: 1 łyżkę kwiatów zalać 1 i 1/2 szklanki wody wrzącej. Pozostawić pod przykryciem na parze, na 30 minut. Odstawić na 10 minut i przecedzić. Pić 3 razy dziennie po 1/2 szklanki na godzinę przed posiłkiem.

Nalewka: 50g kwiatów nagietka macerować 14 dni w 500ml alkoholu 40-procentowego, często wstrząsając. Następnie przecedzić, wycisnąć ziele, a płyn rozlać do małych, ciemnych butelek. Zaleca się doustnie 30-50 kropli, niekiedy do pół łyżeczki w kieliszku wody, 2-3 razy dziennie, godzinę przed posiłkami. Zewnętrznie stosować 1 łyżeczkę na pół szklanki wody, do okładów. Nalewka ma pełen zakres działania nagietka.

OSTRZEŻENIA

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem lub fitoterapeutą.

Kraj pochodzenia: Polska

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA