Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

zioła i suplementy diety

Oman - korzeń (Inula helenium)

INULA HELENIUM

Producent
Dary Podlasia
Aktualnie brak w magazynie
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT

ZASTOSOWANIE

Oman znalazł zastosowanie w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych (nieżytów gardła lub krtani oraz w zapaleniu oskrzeli, dychawicy oskrzelowej, zapaleniu płuc i in. jako środek pomocniczy). Pobudza on ruch rzęsek w drogach oddechowych, wzmaga czynności wydzielnicze błon śluzowych gardła i oskrzeli, ułatwia usuwanie zalegającego śluzu, działa też przeciwbakteryjnie.

DZIAŁANIE

Działanie lecznicze omanu zależy prawie wyłącznie od heleniny. Substancja ta jest słabo rozpuszczalna w wodzie, dobrze zaś w alkoholu, dlatego napary wodne z surowca są o wiele mniej skuteczne niż wyciągi alkoholowe. Oman działa głównie wykrztuśnie i bakteriobójczo, a także moczopędnie i pobudzająco na czynności żołądka. Heleniną ma ponadto właściwości przeciwgrzybicze w grzybicy stóp oraz robakobójcze (zabija glisty jelitowe i owsiki). Należy zachować ostrożność, gdyż helenina może powodować uczulenia.

SPOSÓB UŻYCIA

Syrop: Można dodać inne surowce o podobnym działaniu, jak: korzenie lukrecji, ziele tymianku, owoce kopru włoskiego lub anyżku. Równą ilość tych ziół (po 20 g) zalać 1 l wrzącej wody i zostawić pod przykryciem na noc. Rano odcedzić, dodać szklankę cukru lub, zmniejszając ilość cukru, dodać nieco miodu (lepiej z propolisem) i podawać po łyżeczce (lub łyżce), w zależności od wieku, wielokrotnie w ciągu dnia.

Napar: Do przygotowania naparu z mieszanki używa się l—2 łyżek ziół na 2—3 szklanki gorącej wody (gotować 2 min pod przykryciem, odstawić na 15 min, odcedzić i przelać do termosu). Stosować do pół szklanki (zależnie od wieku) 2—3 razy dziennie, między posiłkami.

SKŁAD

100% suszony korzeń omanu

OSTRZEŻENIA

  • Dłuższe gotowanie surowca lub zwiększenie dawek daje odwary o ostrym, palącym smaku, które mogą spowodować podrażnienie żołądka, nudności i wymioty.
  • Nie stosować w przypadku alergii na heleninę.
  • Zioła należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.
  • Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują konsultacji z lekarzem.

Data ważności: 11.2021 (50g) 

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA