Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

zioła i suplementy diety

Serdecznik - ziele (Leonurus cardica L.)

Leonurus cardica L.

Producent
Dary Podlasia
Surowiec zielarski
ziele serdecznika (herba Leonurus)
Aktualnie brak w magazynie
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
BIO- DEGRADOWALNE OPAKOWANIA
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT

ZASTOSOWANIE

- nadmierna pobudliwość nerwowa
- stany napięcia i niepokoju
- zaburzenia snu
- nerwica sercowo-naczyniowa
- nadciśnienie
- osłabiona motoryka
- wzdęcia i niestrawność
- bolesne miesiączki
zewnętrznie:
- rany, blizny, uszkodzenia naskórka

DZIAŁANIE

Ziele serdecznika jest tradycyjnie stosowane w problemach z sercem, szczególnie o podłożu nerwowym, w nadciśnieniu oraz pomocniczo w łagodzeniu objawów towarzyszących nadczynności tarczycy (palpitacje serca i tachykardia). Ziele stosuje się też w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego i w zaburzeniach trawienia. Wykorzystywane jest też w łagodnych biegunkach, niekiedy jako środek moczopędny. Surowiec wykorzystywany jest też w schorzeniach ginekologicznych, w tym w zaburzeniach o podłożu nerwowym, towarzyszących okresowi klimakterium, w bolesnym miesiączkowaniu. Ze względu na działanie przeciwbakteryjne i przyspieszające gojenie ran, napary z ziela serdecznika stosowane są tradycyjnie do przemywania zranień, otarć naskórka i w oparzeniach. 

SPOSÓB UŻYCIA

Napar: 1- 1 i 1/2 łyżki ziela zalać w termosie 1 i 1/2 – 2 szklankami wody wrzącej, przykryć i pozostawić na 30-60 minut. Pić po 1/4 – 1/2 szklanki, 2-3 razy dziennie po jedzeniu jako środek uspokajający, przeciwskurczowy i nasercowy.

OSTRZEŻENIA

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem lub fitoterapeutą.

 

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA