zioła

Borówka brusznica - liść (Vaccinum vitis idaea L.)

Vaccinum vitis idaea L.

Inne nazwy
Borówka wieczniezielona, Czerwienica, Kamioneczka, Gogodza
Producent
Dary Podlasia
Surowiec zielarski
liść brusznicy (Folium Vitis idaeae)
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
BIODEGRADOWALNE OPAKOWANIA
BIODEGRADOWALNE OPAKOWANIA
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT

ZASTOSOWANIE

- nieżyt przewodu pokarmowego 
- stan zapalny układu moczowego
- kamica nerkowa (moczanowa, cysteinowa, ksantynowa
- zakażenia bakteryjne układu pokarmowego
- nadmierna fermentacja
- wzdęcia

DZIAŁANIE

Napar z liści ma działanie moczopędne, dezynfekuje drogi moczowe. Wyraźnie podnosi stężenie usuwanych z organizmu jonów sodu i chloru oraz produktów przemiany materii. Podobnie jak owoce korzystnie działa w kamicy nerkowej, żółciowej oraz nieżytach przewodu pokarmowego. Wyciągi z liści brusznicy działają również bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo i ściągająco. Zapobiegają biegunkom i leczą te schorzenia. Działają przeciwzapalnie, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych żołądka i jelit oraz wiążą toksyny bakteryjne. Przemywanie naparem skóry hamuje łojotok, zmniejsza stany zapalne, zmniejsza rumień, obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne i pory, rozjaśnia cerę przez hamowanie tworzenia pigmentu. Działa niewątpliwie antybakteryjnie i fungistatycznie na skórę. 

SPOSÓB UŻYCIA

Odwar: 1 łyżkę liści zalać 1 szklanką wody letniej i ogrzewać do wrzenia. Gotować na małym ogniu pod przykryciem 5 minut. Odstawić na 10 minut i przecedzić. Pić 1/3-1/2 szklanki 2-3 razy dziennie jako środek odkażający układ moczowy, a zwłaszcza pęcherz, oraz jako łagodny lek w nieżytach przewodu pokarmowego.

SYNERGIA

Zioła moczopędne: Zmieszać po 20g liści borówki brusznicy, kwiatu wrzosu, liści brzozy, ziela nawłoci i ziela skrzypu. Zalać 1 i 1/2 łyżki ziół 2 szklankami gorącej wody, ogrzewać do wrzenia i gotować na małym ogniu i pod przykryciem przez 5-7 minut. Odstawić na 15 minut i przecedzić. Pić 1/2 szklanki 2-3 razy dziennie jako łagodny środek moczopędny i odkażający drogi moczowe.

SKŁAD

100% borówka brusznica liść

OSTRZEŻENIA

Duże dawki wyciągu z liści brusznicy stosowane przez dłuższy czas mogą powodować objawy zatrucia hydrochinonem (wymioty, stany pobudzenia, kurcze, niedokrwistość hemolityczna). Liście brusznicy w mieszankach ziołowych są całkowicie bezpieczne. 

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem lub fitoterapeutą.

ALERGENY: W zakładzie pakowane są również: sezam, orzechy, gorczyca, migdały, produkty zawierające gluten. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie śladowych ilości tych surowców.

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Copyright © 2018 ZIOŁA