zioła

Dziurawiec - ziele (Hypericum perforatum L.)

Hypericum perforatum L.

Inne nazwy
Ziele św. Jana, Przestrzelon, Świętojańskie ziele, Krzyżowe ziele, Dzwonki Panny Marii, Arlika, Obieżyświat, Boże krewki, Dzwoneczki, Dzwoniec, Dzwonek czerwony, Wrzosowiec, Zwierzbój
Producent
Dary Podlasia
Surowiec zielarski
ziele dziurawca (Herba Hyperici)
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
BIODEGRADOWALNE OPAKOWANIA
BIODEGRADOWALNE OPAKOWANIA
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT

ZASTOSOWANIE

- stany zapalne i skurczowe dróg żółciowych
- zastój żółci w pęcherzyku żółciowym
- osłabienie czynności wątroby
- stany zapalne błony śluzowej żołądka i jelit
- wzdęcia i bóle brzucha
- zmniejszone wydalanie moczu
- kamica moczowa, skaza moczanowa
- zastoje krążenia obwodowego
- gościec (reumatoidalne zapalenie stawów)
- wyczerpanie nerwowe
- lęk i niepokój
- stany nerwicowe
- depresja


zewnętrznie:
- oparzenia i odmrożenia
- owrzodzenia żylakowe
- do płukania w zapaleniu dziąseł, jamy ustnej i gardła
- leczenie bielactwa

DZIAŁANIE

Ziele dziurawca wykazuje wielokierunkowe działanie i posiada najbardziej wszechstronne własności lecznicze. Wyciągi wodne działają ściągająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego, przeciwzapalnie, uszczelniająco na ściany włośniczek. Działają żółciopędnie (nie żółciotwórczo) i rozkurczowo na mięśnie gładkie dróg żółciowych i ułatwiają przepływ żółci do dwunastnicy. Flawonoidy zawarte w surowcu mają działanie moczopędne, co ułatwia usuwanie z ustroju szkodliwych produktów przemiany materii i przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych. Wyciągi wodne z ziela dziurawca mają również właściwości przeciwbakteryjne oraz uspokajające i przeciwdepresyjne.

SPOSÓB UŻYCIA

Napar dziurawcowy: 2 łyżki ziela zalać 2 i 1/2 szklanki wody wrzącej, przykryć i odstawić na 1 godzinę. Pić 1/2-2/3 szklanki 2-3 razy dziennie. Po jedzeniu jako środek rozkurczowy, 1 godzinę przed jedzeniem jako pobudzający wydzielanie soków trawiennych, żółciopędny i moczopędny. Ten sam napar można stosować zewnętrznie na skórę.

OSTRZEŻENIA

Po przedawkowaniu lub zbyt długim stosowaniu przetworów z dziurawca następuje uczulenie na promienie nadfioletowe, w wyniku którego nawet po krótkim czasie ekspozycji na promienie słoneczne mogą wystąpić oparzenia lub zaczerwienienia na skórze oraz ogólne osłabienie. 

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem lub fitoterapeutą.

ALERGENY: W zakładzie pakowane są również: sezam, orzechy, gorczyca, migdały, produkty zawierające gluten. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie śladowych ilości tych surowców.

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Copyright © 2018 ZIOŁA