zioła

Herbatka
Na Dobry Sen

Producent
Zielnik Jagi
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
100% NATURALNYCH SKLADNIKOW
POLSKI PRODUKT
POLSKI PRODUKT
PRODUKT WEGANSKI
PRODUKT WEGANSKI

ZASTOSOWANIE

Herbatka ziołowo-owocowa Na Dobry Sen, to unikalna, specjalnie skomponowana przez Zielnik Jagi mieszanka, która ukoi skołatane nerwy, odpręży oraz ułatwi zasypianie. W skład herbatki wchodzą: melisa lekarska, skórka cytrynowa, owoc głogu, owoc jabłka, kwiat lawendy wąskolistnej oraz szyszka chmielu.

DZIAŁANIE

Melisa lekarska
Melisa lekarska wykazuje działanie kojące, regenerujące na układ nerwowy oraz uspakajające. Wspomaga terapię depresji, przyczynia się do wzmocnienia serca, żołądka oraz pobudzenia trawienia i znoszenia nadmiernej fermentacji. Ponadto działa przeciwzapalnie, jest pomocna w walce z bakteriami i wirusami. W tradycyjnej fitoterapii melisa lekarska jest stosowana w problemach z układem nerwowym, wyczerpaniu, niepokoju, nerwicy wegetatywnej oraz w problemach ze snem.

Owoc głogu
Literatura zielarska donosi, iż owoc głogu wykazuje działanie rozkurczające, działa bezpośrednio na mięsień sercowy, gdyż wzmacnia siłę jego skurczu, a jednocześnie zmniejsza częstotliwość skurczów, co pomaga w wypoczynku tego narządu. Głóg ma dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne w mózgu, wspomaga ich rozkurcz, co z kolei powoduje lepszy przepływ krwi i dotlenienie oraz odżywienie mózgu. Głóg przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi, wzmacnia cały organizm oraz koi pobudzone nerwy.

Kwiat lawendy
Lawenda znana jest głównie ze swoich walorów zapachowych, jednak jest to także roślina lecznicza, która wykazuje działanie relaksujące, odprężające oraz przeciwzapalne. Według źródeł zielarskich, lawenda, rozluźnia ciało i ułatwia zasypianie. Ponadto olejek lawendowy oraz sama roślina, ma działanie odstraszające owady, np. mole i owady. Lawenda jest także rośliną miododajną oraz przyprawową.

Szyszka chmielu
Szyszka chmielu ma dobroczynny wpływ na cały układ nerwowy, działa rozluźniająco na ciało, pomaga w problemach z zasypianiem, wzmacnia w stanach wyczerpania nerwowego, zmęczenia, w drażliwości, problemach związanych z klimakterium. Chmiel przyczynia się do działania rozkurczowego i uspakajającego. Ponadto, według źródeł zielarskich, szyszka chmielu pomaga w przypadku przewlekłego nieżytu przewodu pokarmowego, w osłabieniu procesu trawienia, braku apetytu, odbijaniu, wzdęciach, nadmiernej fermentacji jelitowej oraz niedokwaśności.

SKŁAD

melisa lekarska liść, cytryna zwyczajna skórka, głóg dwuszyjkowy owoc, jabłko owoc, lawenda wąskolistna kwiat, chmiel zwyczajny szyszka  

OSTRZEŻENIA

  • Osoby zażywające leki lub chore, kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej

DOŁĄCZ DO NASZEGO KLUBU, OTRZYMASZ ATRAKCYJNE RABATY

Copyright © 2018 ZIOŁA