Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Preparaty na bezsenność i stres

Bezsenność dotyka niemalże połowy Polaków. Przyczyny bezsenności to przede wszystkim niezdrowy styl życia, nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej i nadmierny stres. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich czynników jednocześnie, dlatego warto wspomóc się naturalnymi środkami na bezsenność. Najczęściej w leczeniu bezsenności wykorzystuje się melisę lekarską, kozłek lekarski (waleriana), męczennicę, a także korzeń ashwaghandy. Poznaj moc naturalnych suplementów wspomagających zdrowy sen, ziół, mieszanek ziołowych i pozwól sobie na regenerujący odpoczynek.

Zarówno stres, jak i w dużej mierze powiązana z nim bezsenność jest problemem coraz większej grupy ludzi. Szacuje się, że na obecną chwilę problemy z normalnym snem ma co najmniej połowa Polaków. Z kolei nerwowy tryb życia w pewnym okresach dotyczy zdecydowanej większości społeczeństwa. Wynika to z wielu czynników: coraz szybsze tempo pracy, brak czasu dla najbliższych, niedostateczna ilość aktywności fizycznej, niezdrowa dieta czy aura pogodowa. Te wszystkie wymienione stresujące czynniki (oraz wiele innych) mogą przekładać się na problemy ze snem. Pomóc w ich rozwiązaniu mogą suplementy na bezsenność. Na Zioła Dookoła oferujemy produkty składające się przede wszystkim z naturalnych, najwyższej jakości składników. 

Zioła na bezsenność, które znajdziesz u nas, to rozwiązania sprawdzone, stosowane już od wielu pokoleń. Pozwól więc poprawić komfort swojego życia i zainwestuj w zioła na dobry sen. Pomoże Ci to nie tylko w skutecznym odpoczynku ale również zwiększy Twoją odporność na stale pojawiające się czynniki stresogenne. Kluczem do sukcesu jest dobranie produktu najlepiej odpowiadającego na Twoje potrzeby. Podpowiadamy, jak taki produkt znaleźć.

Jakie zioła na bezsenność wybrać?

Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, zadaj sobie jedno bardzo ważne pytanie: z czego wynikają Twoje problemy z komfortowym snem? Powodów może być wiele, aby ułatwić Ci odpowiedź na to pytanie, wymienimy kilka z najpopularniejszych.

  • Masz problemy z bólem brzucha? Często to one są bezpośrednią przyczyną niespokojnego snu. Być może warto zadbać o to, aby wspomóc funkcjonowanie swojego układu trawiennego – całkiem możliwe, że okaże się, że idealne zioło na sen dla Ciebie to zioło, które zadba o prawidłowe trawienie. Roślinami, które pomogą Twojemu organizmowi w prawidłowym trawieniu pokarmów oraz jednocześnie pomogą się wyciszyć, są między innymi arcydzięgiel litwor, bukwica lekarska czy dziurawiec.

  • Jesteś silnie zestresowany/zestresowana? Nie potrafisz nawet w czasie na odpoczynek chociażby częściowo się zrelaksować? W tym przypadku warto, aby wybrane przez Ciebie suplementy na bezsenność zawierały w swoim składzie między innymi kozłek lekarski (walerianę), ashwaganhę czy chmiel zwyczajny. Rośliny te pomagają w wyciszeniu się oraz rozluźnieniu całego organizmu. Można więc określić je jako silne zioła nasenne.

  • Cierpisz na silne bóle menstruacyjne? Wiele kobiet właśnie w tym okresie miewa szczególne problemy z zasypianiem. Nie pomaga w tym nadmierna drażliwość. Dlatego dobre zioło na sen w tym przypadku to przede wszystkim kalina koralowa. Ma działanie rozkurczowe, złagodzi więc ból oraz ograniczy negatywne emocje z nim związane.

Co należy robić, by zioła na sen i uspokojenie były skuteczne?

Aby zioła na sen i uspokojenie miały szansę wspomóc Twój organizm w walce z chronicznym stresem i bezsennością, muszą być spożywane regularnie. Wszelkie produkty na bazie naturalnych składników potrzebują czasu na działanie. Dzięki temu jednak w odróżnieniu od leków zioła na bezsenność nie mają licznych skutków ubocznych. Zadbaj więc o to, by ich spożywanie stało się częścią Twojej codzienności. Należy podkreślić też, że nawet silne zioła nasenne nie są magicznym rozwiązaniem problemów związanych ze stresem i bezsennością. Mogą one znacząco poprawić Twoje funkcjonowanie, ale musisz pamiętać o tym, że kluczowe jest dążenie do poprawy stylu Twojego życia. Co to oznacza? Oczywiście wszyscy wiemy, że całkowite odizolowanie się od stresowych bodźców jest nierealne. Warto jednak zadbać, aby każdego dnia mieć trochę czasu na odpoczynek. 

Bardzo przydatne może okazać się również wprowadzanie nawyków mających na celu wyciszenie się. Jednym z przykładów jest spożywanie naparu, który w swoim składzie zawiera ulubione zioło na sen, np. mieszanki ziołowej „Zdrowy sen”. Jednakże nie należy ograniczać się jedynie do tej czynności. Postaraj się poczytać ciekawą książkę, wyjść na spokojny spacer, czy spędzić czas na przyjemnych aktywnościach z bliskimi. Jeżeli to możliwe: odizoluj się od bodźców, które wyjątkowo Cię stresują. Bardzo ważna jest również higiena snu. Zadbaj o to, by przed odpoczynkiem wywietrzyć sypialnię, aby materac był dopasowany to Twoich potrzeb oraz by zapewniać sobie odpowiednią ilość czasu na sen. Suplementy na bezsenność połączone z takimi działaniami bez wątpienia przyniosą odczuwalne efekty. 

Silne zioła nasenne – czy są bezpieczne?

Wszystkie produkty oferowane na Zioła Dookoła zostały stworzone ze składników najwyższej jakości. Dlatego mamy pewność, że są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat tego, czy zioła na bezsenność to dobry pomysł, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Z pewnością rzetelnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. W szczególności warto o tym pamiętać, jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek leki oraz wiesz o tym, że miewasz tendencję do nadwrażliwości na różnego rodzaju produkty spożywcze. Zioła na sen i uspokojenie oferowane na Zioła Dookoła to produkty naturalne, ale nawet mogą w niektórych przypadkach okazać się nietrafionym pomysłem. Warto o tym pamiętać

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA