Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Naturalna kosmetyczka - jakie kosmetyki dla kobiet?

Przemysł kosmetyczny wciąż rośnie w siłę i na rynku pojawia się wiele nowych produktów pielęgnacyjnych do skóry, włosów i paznokci. Skóra to największy organ naszego ciała, zajmujący mniej więcej 2 m². To co na nią nakładamy nie pozostaje bez znaczenia. Dziennie używamy najczęściej kilku kosmetyków, które zawierają około 126 związków. Wiele substancji z kosmetyków wchłania się w głąb skóry i może wpływać np. na układ hormonalny. Naukowcy doszukują się powiązania między kosmetykami, a chorobami skóry, niepłodnością, nawet nowotworami. Na szczęście coraz więcej świadomych kobiet decyduje się na stosowanie kosmetyków z naturalnym składem.

 

Naturalne kosmetyki dla kobiet

 

Moc piękna w naturze

Natura obdarzyła nas niezwykłym bogactwem roślin o działaniu myjącym, pielęgnującym i leczniczym. Naturalne kosmetyki dla kobiet to bardzo dobre rozwiązanie. Działają wielokrotnie lepiej od kosmetyków syntetycznych. Są bardziej odżywcze i dobrze się wchłaniają. Wśród naturalnych kosmetyków najbardziej popularne są hydrolaty, masła do ciała i mydła, a także szampony i odżywki w formie kostek, czy pasty do zębów w słoiczku.

Kosmetyki naturalne z ekstraktem z ogórecznika lekarskiego działają łagodząco na skórę przesuszoną, łuszczącą się i wrażliwą. Dobrze znany rumianek pomoże ukoić nie tylko swędzącą skórę wokół oczu, ale potrafi też przynieść prawdziwą ulgę w przypadku poparzeń, świądu i drobnych ran. Oczywiście może wystąpić reakcja alergiczna w wyniku nadwrażliwości na jakiś składnik. Jeśli nie wiemy czy reagujemy alergią na daną roślinę, należy testować produkty na małym, niewidocznym kawałku skóry (np. za uchem).

 

Jaki hydrolat wybrać?

Hydrolaty to wyjątkowo uniwersalne kosmetyki dla kobiet i nie tylko. Powstają w procesie destylacji parą wodną różnych części roślin. Pełnią rolę toniku, mgiełki do ciała i wcierki do włosów. Wyśmienicie sprawdzą się także jako baza do różnych maseczek np. z glinki. Hydrolaty używane są jako zamiennik płynu do demakijażu, a alternatywą dla wacików mogą być naturalne płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku.

Hydrolat różany
Od bardzo dawna wśród kobiecych kosmetyków naturalnych króluje hydrolat różany. Przeznaczony jest do skóry dojrzałej, suchej i wrażliwej. Działa lekko ściągająco, przez co zmniejsza widoczność porów skóry. Hydrolat różany niweluje też zaczerwienienia i wzmacnia naczynia krwionośne. Poza tym wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe i reguluje wydzielanie sebum.

Hydrolat lawendowy
Przeznaczony jest do każdego typu skóry, w szczególności tłustej i trądzikowej. Odświeża, tonizuje i zmniejsza widoczność porów. Hydrolat lawendowy łagodzi stany zapalne i sprawdza się też w przypadku otarć, poparzeń i podrażnień. Ponadto wzmacnia cebulki włosów i skórę głowy. Ze względu na relaksujące działanie, polecamy stosować podczas wieczornej pielęgnacji.

Hydrolat rumiankowy
Hydrolat z rumianku zalecany jest głównie osobom o cerze wrażliwej, podrażnionej i trądzikowej ze względu na swoje działanie przeciwzapalne. Ma działanie rozluźniające, łagodzące i nawilżające. Przyspiesza gojenie i regenerację naskórka. Nie wywołuje podrażnień, dlatego mogą stosować go osoby o cerze delikatnej, problematycznej, naczynkowej. Woda rumiankowa może być używana przez nawet do pielęgnacji skóry niemowląt.

 

Zwyczajny balsam czy masło do ciała?

Odpowiedź nie jest do końca jednoznaczna. Z pewnością syntetyczne balsamy do ciała na bazie wody to kiepskie rozwiązanie. Woda, z której są złożone po kilku chwilach wyparowuje z naskórka. Pozostałe składniki takie jak rozpuszczalniki, emulgatory i konserwanty zostają na skórze i przenikają w głąb ciała.

Naturalne kosmetyki do ciała w postaci masła nie mają w składzie wody, są odżywcze, mocno regenerujące i nawilżające. Chronią przed nadmierną utratą wody oraz poprawiają wygląd i elastyczność skóry na całej jej powierzchni. Dodatek różnych substancji roślinnych powoduje, że masło do ciała może pełnić rozmaite funkcje.

Masło do ciała m. in. z olejem dyniowym i rokitnikowym jest sprzymierzeńcem skóry dojrzałej, suchej i pozbawionej blasku. Obecne w produkcie witaminy i substancje mineralne świetnie chronią przed procesem starzenia i redukują widoczność blizn, dodając ciału mile widzianego blasku.

Z kolei masło konopne z olejem awokado działa łagodząco, mocno odżywczo i pozostawia skórę w stanie głębokiego nawilżenia. Zawarte w nim naturalne składniki wspomagają proces regeneracji naskórka, ujędrniają, działają antybakteryjnie i antyseptycznie.

 

Magia olejów konopnych dla urody

Olej konopny to jeden z najbardziej cenionych olejów roślinnych używanych w kosmetyce. Dzięki wysokiej zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz kwasu gamma-linolenowego (GLA), minerałów i innych składników biologicznie czynnych, olej z konopi siewnej działa ochronnie i kojąco w stanach zapalnych, podrażnieniach i chorobach skóry takich jak egzema, łuszczyca i AZS. Dobrze się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Stosowany regularnie poprawia kondycję i wygląd skóry. Jest produktem bardzo łagodnym dla skóry, nie powoduje uczuleń i alergii. Można stosować go również do pielęgnacji skóry małych dzieci. Olej konopny sprawdza się również w pielęgnacji suchych i łamliwych włosów.

Zobacz także:

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA