Suplementy diety wspomagające naukę
Wielogodzinna nauka potrafi być naprawdę wyczerpująca. Kiedyś edukacja najczęściej kończyła się w liceum lub na studiach, obecnie jednak w większości miejsc pracy istnieje obowiązek ciągłego szkolenia się i uczenia nowych rzeczy. Wielość obowiązków i wyzwań, które napotykamy w dzisiejszym świecie sprawia, że trudniej skupić się na nauce i efektywnie wykorzystać przeznaczony na nią czas. Przyjmowana w postaci kawy kofeina nie zawsze działa, a poza tym ma liczne, nieprzyjemne skutki uboczne. Nie oznacza to jednak, że nie możemy się niczym wspierać – najlepiej jednak odnaleźć sprzymierzeńca w naturze.
Suplementy diety do nauki
Naturalne suplementy do nauki nie tylko nie mają efektów ubocznych, ale także wpływają na ogólny dobrostan organizmu. Regularnie przyjmowane, mogą wzmocnić wydolność psychiczną oraz fizyczną. Warto również przemyśleć suplementację odpowiednich witamin, gdyż często to właśnie ich brak jest powodem szybkich spadków koncentracji i problemów z zapamiętywaniem. Poniżej przedstawiamy listę suplementów i witamin, które naturalnie zwiększą Twoje możliwości do nauki.
Brahmi - wpływ na skupienie
Brahmi to popularna nazwa ayurvedyjskiej rośliny - bakopy drobnolistnej. W Indiach jest powszechnie stosowana na poprawę funkcji poznawczych – wspomaga przede wszystkim zdolność koncentracji i uczenia się. Ponadto, bakopa drobnolistna znacząco obniża poziom stresu i lęku, będących często powodem problemów z nauką. „Brahmi” w sanskrycie oznacza „Boginię Najwyższej Mądrości” – może warto zwrócić się do niej, gdy nauka zaczyna być dla nas wyzwaniem. Skuteczność bakopy jest udowodniona wieloma badaniami naukowymi.
Ostrokrzew gujański
Ostrokrzew gujański, znany również jako ilex guayusa, to amazoński brat Yerba Mate. Liście tej rosnącej w Ameryce Południowej rośliny wykorzystuje się do parzenia napoi o pobudzającym działaniu. Napar z ilex guayusa przede wszystkim wyzwala naturalną energię oraz rozjaśnia umysł, to jednak nie wszystkie jego właściwości! Poprawia także samopoczucie oraz wspomaga odchudzanie, a także jest bogaty w witaminę C i D oraz liczne minerały. Chociaż należy do roślin o najwyższej zawartości kofeiny, ostrokrzew gujański nie powoduje nieprzyjemnego rozdrażnienia, nadpobudliwości czy drżenia rąk.
Miłorząb japoński
Miłorząb japoński (wbrew swojej nazwie) to pochodzące z Chin drzewko, którego liście są wykorzystywane do przygotowywania napoi na wszelkiego rodzaju zaburzenia związane z krążeniem. W jaki sposób te właściwości mogą pomóc podczas nauki? Dzięki poprawie ukrwienia mózgowia, zwiększa się dopływ tlenu i glukozy do mózgu, co pozytywnie wpływa na wydolność psychiczną oraz fizyczną. Napar z miłorzębu japońskiego będzie niezastąpiony po wielu godzinach nauki, gdy nasza pamięć i koncentracja będą znacząco obniżone.
Żeń-szeń syberyjski
Żeń-szeń syberyjski to pochodząca z nadmorskich lasów Rosji roślina, którą w ziołolecznictwie stosuje się głównie ze względu na jej korzenie i kłącza. Działa adaptogenne, wspierając odporność organizmu na wszelkiego rodzaju stresory. Napary z żeń-szenia szczególnie zaleca się w walce z chronicznym stresem, przewlekłym zmęczeniem, zaburzeniami koncentracji i pamięci, a także ze spadkami nastroju. Będzie również zbawieniem dla wszystkich osób, które chcą zwiększyć zdolność organizmu do radzenia sobie z codziennym stresem.
Witaminy z grupy B - wpływ na pamięć i naukę
Warto przyjrzeć się także witaminom, które mogą świetnie wpływać na procesy zapamiętywania i koncentrację. Witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6, B7, B12) wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a także opóźniają obniżenie sprawności umysłowej postępującej z wiekiem. Witamina B1 (tiamina) jest niezbędna przy prawidłowym budowaniu błon komórkowych neuronów, a witamina B6 jest ważna dla syntezy neuroprzekaźników takich jak dopamina, serotonina, GABA, noradrenalina czy melatonina. Niedobór witamin z grupy B jest dla naszego mózgu niebezpieczny i niejednokrotnie stawał się on przyczyną złego samopoczucia, problemów z zasypianiem, a nawet zaburzeń psychicznych. Warto suplementować cały kompleks witamin z grupy B.
Suplementy do nauki, które znajdziesz w naszym sklepie, w naturalny sposób zwiększają możliwości poznawcze organizmu, dzięki czemu są niezastąpione podczas wzmożonego wysiłku intelektualnego. Warto jednak nie zapominać o codziennych, dobrych nawykach, jakimi są aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta, gdyż bez nich w dłuższej perspektywie nie pomoże żadna, nawet najlepsza suplementacja.
Autor: Maja Mikołajczyk
Źródła:
https://rozanski.li/5064/ostrokrzew-gwajusa-ilex-guayusa-loesener-w-praktycznej-fitoterapii/
https://solgar.pl/leksykon/zen-szen-syberyjski
https://rozanski.li/2000/rzeczywiste-wlasciwosci-milorzebu-ginkgo/
https://rozanski.li/153/bacopa-monnieri-w-fitoterapii/
https://www.infona.pl/resource/bwmeta1.element.psjd-bc472c32-b782-48f6-bb43-8e605142d5fa
Zobacz także:
Mumio (Shilajit) to substancja skalna pochodzenia roślinnego, wydzielina powstająca w niektórych masywach górskich. Mumio ma postać małych bryłek w kolorze od białego do ciemnobrązowego. Kolor górskich skarbów zależy od miejsca występowania i składu roślin, które dały początki substancji. Najpopularniejsze jest Mumio w ciemnym odcieniu. Oryginalne Mumio pozyskuje się na terenie Wyżyny Tybetańskiej...
czytaj dalej”Cudze chwalicie, swego nie znacie” to stare przysłowie często ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Polskie łąki, pola i lasy obfitują w roślinne substancje lecznicze o udokumentowanym działaniu. Warto przyjrzeć im się bliżej. Poznaj najlepsze polskie surowce zielarskie i ich zastosowanie. Mniszek lekarski jest nazywany królem polskich ziół, choć wydawałoby się, że to pospolity chwast. Pokrzywa jest jedną z najpopularniejszych roślin leczniczych...
Fitoterapia chorób kobiecych koncentruje się głównie na zwalczaniu schorzeń ginekologicznych. Istnieje wiele ziół, które warto stosować w przypadku dolegliwości kobiecych. W poniższym artykule zebrałam najważniejsze według mnie informacje o ziołach, które można stosować przy zaburzeniach menstruacji. Z pomocą przychodzą naturalne zioła, stosowane z powodzeniem od wieków przez nasze przodkinie.
czytaj dalej