Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Preparaty na ból

Ból potrafi skutecznie zakłócić nasze funkcjonowanie. Zamień dotychczasowe środki przeciwbólowe na produkty naturalnego pochodzenia, bez chemii i ukrytych substancji. Kojące właściwości roślin przyniosą ulgę w bólu różnego pochodzenia, a właściwości wyciszające i uspokajające wspomogą rekonwalescencję. Nasze w 100% naturalne produkty są bezpieczne i mogą być stosowane w różnego typu terapiach i kuracjach. Pierwsze środki przeciwbólowe pozyskiwano z roślin, konkretniej z kory wierzby. Odwar z kory wierzby ma działanie podobne do aspiryny. Substancje roślinne mogą wspomóc bóle pochodzenia reumatycznego, nerwobóle, bóle brzucha, migreny i inne.

Ból może pojawiać się w różnym nasileniu i dotyczyć praktycznie każdej części ciała. Bez względu na powód, odczuwamy chęć uśmierzenia go, co jest naturalnym oraz zdrowym odruchem. Jego obecność nie tylko obniża jakość życia, ale również może powodować problemy z normalnym funkcjonowaniem. Jednym z najstarszych sposobów radzenia sobie z cielesnym dyskomfortem są zioła na ból. Tego typu naturalne metody często są bardzo skuteczne. Co więcej, w wielu przypadkach okazuje się, że może to być jedyna forma w walce z niechcianymi doznaniami. Jakie wybrać zioła na bóle głowy, a jakie zioła na bóle mięśni? W jakich przypadkach produkty z naturalnych składników mogą pomóc? Co zrobić, aby ich stosowanie szybko przyniosło ulgę? Spieszymy z odpowiedziami!

Zioła na ból żołądka i problemy jelitowe

Liczne dolegliwości związane z układem trawiennym możesz w znaczącym stopniu ograniczyć, jeżeli ułatwisz swojemu organizmowi trawienie pokarmów, na każdym z etapów tego, jakże skomplikowanego procesu. Zioła na bóle brzucha między innymi usprawniają procesy produkcji enzymów, poprawiają perystaltykę jelit oraz ograniczają produkcję gazów odpowiedzialnych za wzdęcia. Te liczne właściwości składają się na poprawę funkcjonowania wszystkich narządów biorących udział w przetwarzaniu pobranych pokarmów w źródło energii do funkcjonowania całego organizmu. Dlatego zioła na ból żołądka często okazują się być bardzo skutecznym rozwiązaniem. 

W walce z wiecznie przeciążonym układem pokarmowym mogą być również przydatne takie rośliny, które ograniczają występowanie nadmiernego apetytu. Jedną z nich jest hakorośl rozesłana. Warto pamiętać o tym, że przejedzenie wiąże się z licznymi negatywnymi konsekwencjami. W dłuższej perspektywie mogą to być problemy z nadwagą, jednak skutkami odczuwalnymi jeszcze tego samego dnia są wspomniane już bóle brzucha. Jakie gatunki ziół pomogą w walce z problemami żołądkowo-jelitowymi? Jest ich naprawdę wiele, jednym z najpopularniejszych z nich jest koper włoski. Akurat ten gatunek charakteryzuje się szerokim spektrum prozdrowotnego działania. Wartymi uwagi jest jednak liczna grupa innych gatunków, na przykład kozłek lekarski, krwawnik czy lawenda lekarska.

Zioła na bóle miesiączkowe – powinna je mieć każda miesiączkująca kobieta

Czas menstruacji bywa naprawdę bolesny. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w tym wyjątkowo nieprzyjemnym okresie bardzo pomocne mogą okazać się zioła na bóle miesiączkowe. Przynoszą ulgę przede wszystkim dzięki swoim rozkurczowym działaniom. Co więcej, wiele z nich poprawia również kondycję całego układu moczowo-płciowego, dzięki czemu ogranicza ryzyko wystąpienia infekcji oraz sprawia, że wszystkie należące do tego układu narządy są mniej wrażliwe na nieprzyjemne bodźce. Do roślin mających zbawienne działanie na typowo kobiece dolegliwości można zaliczyć między innymi kalinę koralową oraz dąb, a dokładniej mówiąc jego korę. Jeżeli nie należysz do nielicznej grupy kobiet niemających problemów z bólem podczas miesiączki, to poważnie zastanów się nad kupnem produktu na bazie naturalnych składników mogących przynieść Ci ulgę. Zioła na bóle miesiączkowe znacząco poprawią komfort Twojego życia.

Zioła na ból neuropatyczny – czy naprawdę mogą pomóc?

Bogactwo świata roślin potrafi zaskakiwać. Okazuje się, że istnieją zioła, które są w stanie łagodzić problemy bólowe wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Należy do nich między innymi bakopa drobnolistna. Warto pamiętać jednak, że jej prozdrowotne i antybólowe działanie nie będzie zauważalne już od pierwszego dnia stosowania. Najlepsze efekty widoczne są dopiero w drugim, bądź trzecim miesiącu spożywania. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ uczucie łagodzenia chronicznego bólu neuropatycznego jest czymś bezcennym.

Zioła na ból głowy

Bóle głowy raz na jakiś czas dotykają zdecydowaną większość społeczeństwa. Niestety spora rzesza osób cierpi na tego typu dolegliwości regularnie, a w wielu przypadkach całkiem często. Może to być spowodowane między innymi złym stanem zatok. W takich przypadkach szczególnie pomocne może okazać się zaopatrzenie się w produkty na bazie bzu czarnego, wiązówki, macierzanki, rozmarynu i tymianku. Z kolei w przypadku migren poleca się stosowanie kory wierzby białej. Regularnie spożywana może ograniczyć ich częstotliwość oraz nasilenie wciąż pojawiających się napadów bólu głowy. W naszym sklepie dostępna jest również mieszanka ziół “Na migreny”.

Zioła a inne dolegliwości

Skuteczne zioła na ból zęba oraz zioła na ból gardła mają przede wszystkim działanie antybakteryjne. Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych jest szałwia. Jej profilaktyczne spożywanie szczególnie w okresie jesienno-zimowym pomoże w uniknięciu infekcji, zaś w razie gdy się pojawi, szałwia z pewnością przyspieszy proces walki z patogenami.

 

Warto wiedzieć również, że istnieją stosowane w medycynie zioła na bóle stawów. Zalicza się do nich między innymi perz, tatarak, brzoza oraz serdecznik. 

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA