Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Hydrolaty do ciała i włosów

Hydrolaty to czyste wody kwiatowe lub roślinne powstałe w procesie destylacji parą wodną. Powszechnie uwielbiane ze względu na mnogość zastosowań. Hydrolat perfekcyjnie zastępuje mgiełkę do włosów i ciała, tonik, wcierkę do włosów i skóry głowy. Stanowi doskonały dodatek do kremów i balsamów, a także sprawdza się jako faza wodna przy przygotowywaniu sypkich maseczek. Spryskaj poduszkę naturalnym hydrolatem lawendowym, a odczujesz lepszą jakość snu. Przekonaj się, że hydrolat jest niezastąpionym kosmetykiem wielofunkcyjnym.

Potrzebujesz preparatów, które cudownie podziałają na skórę i włosy? Sięgnij po naturalne hydrolaty roślinne nazywane także wodami kwiatowymi – są dokładnie tym, czego potrzebujesz. Delikatnie perfumowane, łagodne w działaniu, są bogactwem naturalnych składników takich jak antyoksydanty, flawonoidy i inne substancje czynne, które nawilżają, odświeżają w ciągu dnia, tonizują skórę, a nawet mogą być stosowane jako podkład do olejowania włosów. Sprawdź, czym dokładnie są hydrolaty, jak można je używać i jakie produkty polecamy dla wielbicielek naturalnych kosmetyków.

Hydrolaty – co to?

Aż trudno w to uwierzyć, że hydrolaty są znane od wieków – destylacja roślin była już stosowana już 500 lat p.n.e., jednak wówczas skupiano się głównie na zatrzymaniu zapachów. Jak powstają wody kwiatowe? Hydrolaty pozyskuje się na drodze destylacji olejków eterycznych – para wodna uwalnia molekuły z różnych części roślin, gdzie powstają olejki eteryczne i hydrolat. W odróżnieniu od olejków działają o wiele łagodniej, gdyż w 99% składają się z wody, a z 1% z różnych związków aktywnych. 

Jak stosować hydrolaty?

Wody kwiatowe mogą być wykorzystane do codziennej tonizacji skóry, by przywrócić jej prawidłowe pH po zabiegu oczyszczania. Możesz zastosować je także do maseczki zamiast zwykłej wody. W upalne dni lub gdy pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, warto wykorzystać np. hydrolat różany w formie odświeżającej mgiełki. Wiele pań stosuje je na włosy, gdyż zawarte składniki mogą pomóc np. w walce z łupieżem lub przywrócić blask. Hydrolaty są także doskonałą bazą do olejowania włosów. Nie lubisz mocnych perfum? Wykorzystaj wodę kwiatową np. latem, nadając swojemu ciału delikatnego zapachu.

Naturalne hydrolaty do twarzy – bogactwo ekologicznych składników

Do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej wybieraj naturalne hydrolaty lawendowe, z bławatka lub werbeny, które pomogą wyregulować wydzielanie sebum. Twoja skóra jest raczej przesuszona? Polecamy hydrolaty jaśminowe, lawendowe i różane, które chronią przed utratą wilgoci. Cera trądzikowa poprawi swój wygląd, jeśli wprowadzisz do codziennej pielęgnacji wody kwiatowe z czystka, rumianku, oczaru lub lawendy, a wrażliwa np. różane, rumiankowe, z kwiatów lipy. Jeśli masz skórę normalną, polecamy hydrolat makowy, różany lub rozmarynowy.

Ekologiczne hydrolaty do włosów – jak wybrać najlepszy dla siebie?

 

Twoje włosy są wysokoporowate? Sięgnij po wody kwiatowe z czarnego bzu, kwiatów akacji czy neroli, które pomogą je odżywić. Jeśli twoje włosy są średnioporowate, najlepsze będą hydrolaty o działaniu nawilżającym, takie jak różane, z melisy, oczaru i werbeny cytrynowej. Włosy niskoporowate z tendencją do przetłuszczania odzyskają swój piękny wygląd z pomocą hydrolatu z lawendy, mięty pieprzowej, róży lub szałwii muszkatołowej. Jeśli chcesz używać wody kwiatowej jako podkładu pod olejowanie, wybierz produkty o działaniu nawilżającym, które sprawią, że włosy staną się zdrowe i błyszczące. Do suchych i słabych kosmyków sprawdzą się wcierki z hydrolatu różanego, które pobudzają krążenie. Jeśli walczysz z łupieżem, zastosuj wcierki z hydrolatu z pokrzywy lub szałwii, a jeśli z nadmiernym przetłuszczaniem się, z produktu opartego o lawendę.

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA