Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Magnez jest kluczowym składnikiem odżywczym, który bierze udział w prawidłowym działaniu mózgu, wspomaga zdrowie fizyczne, a także odpowiada za transport i wchłanianie wapnia. Skutki jego niedoboru mogą być bardzo dotkliwe, obejmując zarówno bóle głowy i zaburzenia snu, aż po nieprawidłowości w pracy serca i bóle kręgosłupa. W naszym sklepie znajdziesz naturalne preparaty z magnezem, które wyróżniają się doskonałą wchłanialnością i czystym składem. Przygotowaliśmy szeroki asortyment preparatów od cenionych producentów, często wzbogaconych w naturalne ekstrakty roślinne o szerokim spektrum działania.

Kto powinien przyjmować suplementy z magnezem?

Typowe dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi do 400 mg i mimo tego, że można go znaleźć w produktach żywnościowych, wiele osób cierpi na niedobory z powodu intensywnej aktywności fizycznej, psychicznej lub nadmiernego spożywania kofeiny. Braki pierwiastka objawiają się w zwiększonej łamliwości paznokci, skurczach mięśni i nóg, uporczywej biegunce, drżeniu rąk, a nawet nadciśnieniu tętniczym. Prawidłowy poziom magnezu, który można uzupełnić z pomocą odpowiednio skomponowanego suplementu, zmniejsza ryzyko cukrzycy, wspiera układ immunologiczny, a w połączeniu z witaminą D i wapniem buduje kości i zęby, wspiera pracę tarczycy i poprawia pamięć oraz koncentrację. Kto powinien go przyjmować? Każda osoba z niedoborem, która sprawdziła jego poziom lub odczuwa specyficzne objawy ze strony organizmu.

Naturalny magnez – suplementacja, która wspiera twój organizm

Sięgając po suplement z magnezem najważniejsza będzie jego forma, która odpowiada za wchłanialność. Najlepsze efekty daje przyjmowanie chlorku magnezu i cytrynianu, jednak dobrą skutecznością wyróżnia się także chlorek, mleczan, jabłczan i asparaginian. Magnez jest dostępny najczęściej w formie wygodnych kapsułek, które wystarczy spożyć wraz z posiłkiem. Jeśli jednak suplementujesz także żelazo, zachowaj kilkugodzinny odstęp. Magnez – przyswajalność podnosi witamina B6, dlatego dobrym pomysłem jest sięganie po starannie opracowane kompleksy zamiast preparatów zawierających wyłącznie jeden pierwiastek.

Ekologiczne suplementy magnezu – co wybrać?

 

Jeśli potrzebujesz przede wszystkim magnezu, możesz sięgnąć po kompleks magnez + wapń. Oba pierwiastki biorą udział w kluczowych procesach w organizmie, a między nimi występuje zależność – niedobór magnezu zmniejsza przyswajalność wapnia, a nadmiar wapnia zmniejsza przyswajalność magnezu. Twoja codzienna dieta jest pełna różnych niedoborów? Zamiast sięgać po suplement z magnezem, wybierz starannie opracowane połączenia witamin, minerałów i roślin, które zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb kobiet, mężczyzn, dzieci, sportowców. Wyróżniają się czystym składem, doskonała przyswajalnością i synergicznym działaniem. Doskonałym wyborem są także preparaty z magnezem i potasem, które normalizują pracę narządów i układów w organizmie, wykazując komplementarne działanie. Wpływają m.in. na pracę mięśnia sercowego, mięśni szkieletowych oraz wspomagają układ nerwowy.

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA