Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Olejki eterycznie nie tylko pięknie pachną, ale wyróżniają się skutecznym, wielowymiarowym działaniem, znanym ludzkości dosłownie od setek lat. Były używane do aromaterapii, która leczyła dolegliwości ciała i duszy, działając pobudzająco, uspokajająco, stymulująco. Ty też chcesz skorzystać z dobroczynnego działania olejków? W naszym sklepie znajdziesz produkty najwyższej jakości, o czystym składzie, zdecydowanie różniące się od sztucznych kompozycji zapachowych. Sięgnij po nowy olejek eteryczny, by otoczyć się zapachem, który poprawi twoje samopoczucie, a nawet pomoże w wyleczeniu chorób skórnych.

Jak powstają olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to lotna mieszanina kilkudziesięciu do nawet kilkuset związków. Są pozyskiwane w różny sposób, w zależności od ich późniejszego wykorzystania. Najczęściej otrzymuje się je ze świeżych lub suszonych roślin metodą destylacji parą wodną lub hydrodestylacji. Przykładowo olejki z owoców cytrusowych uzyskuje się poprzez wyciskanie, a w perfumerii metodą nawaniania tłuszczów. Tego rodzaju preparaty są znane od setek lat – z historii możemy się dowiedzieć, że były używane nawet przez Kleopatrę, która cierpiała na bezsenność. Wkładała do poduszki płatki róż, by ich zapach pomagał jej zasnąć. 

Olejki eteryczne – zastosowanie, o którym mogłeś nie wiedzieć

Olejki eteryczne można stosować na trzy podstawowe sposoby – miejscowo na skórę, np. w maściach, kremach, żelach, samodzielnie, wdychając z pomocą inhalatora lub w ramach aromaterapii. Nie są one raczej stosowane doustnie, gdyż mogłyby wywołać różne negatywne konsekwencje. Olejki eteryczne można wykorzystać np. do masażu skóry – gdy wkropisz je do oleju bazowego, rozejdą się po całym organizmie, przynosząc ci wiele korzyści. Wiele osób wlewa je również do gorącej kąpieli, odprężając ciało i kojąc swoje zmysły. Możesz wzbogacić nimi swoje ulubione kosmetyki, dodając kroplę lub dwie do balsamu do ciała lub kremu do rąk. Co ciekawe, można je nawet zastosować jako naturalny dezodorant, szczególnie olejek, który skutecznie zwalcza bakterie, taki jak olejek bergamotkowy.

Olejki eteryczne do świec lub do dyfuzora – najlepsze produkty do aromaterapii

Jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą aromaterapia, możesz dodać olejki eteryczne do dyfuzora. Ten prosty zabieg sprawi, że w całym domu zapanuje cudowny zapach, który podziała na twój nastrój i samopoczucie. Olejki eteryczne w porównaniu do olejków zapachowych są o wiele bezpieczniejsze w stosowaniu – czy znasz działanie popularnych produktów?

 

Olejki eteryczne naturalne bergamotkowe są doskonałe w stanach przemęczenia, stresu, napięcia, lecząc także egzemę i łuszczycę. Naturalny olejek cedrowy jest pomocny w zwalczaniu obrzęków i cellulitu, dlatego najlepiej stosować go podczas masażu. Produkt z drzewa herbacianego pomaga zwalczyć infekcję, grypę i przeziębienie, do tego działa uspokajająco, a eukaliptusowy jest doskonały w terapii infekcji górnych dróg oddechowych. Jeśli szukasz skutecznego środka na bóle głowy lub bezsenność, miej pod ręką olejek eteryczny lawendowy, który dodatkowo świetnie radzi sobie z trądzikiem i łupieżem. Chcesz poznać działanie innych olejków? Koniecznie obejrzyj naszą pełną ofertę i wykorzystaj je tak, jak lubisz.

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA