Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Przyswajalność wapnia z pokarmu wynosi jedynie od 10 do 40%, a jego zmniejszona absorpcja może być spowodowana m.in. zbyt dużą ilością tłuszczu w diecie, fosforu czy kwasu szczawiowego i fitynowego. Jeśli chcesz pokryć swoje dzienne zapotrzebowanie, sięgnij po naturalne suplementy z wapniem. Bez nich trudno będzie zadbać o dobre samopoczucie, siły witalne i zdrowie – ten makroelement wpływa także na twardość kości i zębów, odgrywa znaczącą rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego i procesie krzepnięcia krwi. 

Kto powinien przyjmować preparaty z wapniem i jakie są objawy jego niedoboru?

Zwiększone zapotrzebowanie na wapń wykazują m.in. sportowcy, kobiety w ciąży i karmiące, osoby nadużywające kofeiny i w podeszłym wieku z niedoborem witaminy D3. Wszystkie wymienione grupy powinny sięgnąć po bezpieczne, wysoko przyswajalne preparaty, które są skomponowane w przemyślany sposób. Utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia w organizmie jest kluczowe również u dzieci. Jak rozpoznać jego braki? Najlepiej wykonać stosowne badanie krwi, które mierzy jego poziom lub zwrócić uwagę na sygnały, jakie daje organizm. O niedoborach mogą sugerować bóle stawów, skurcze mięśni, mrowienie, drętwienie kończyn, a nawet problemy z zębami. Preparaty z wapniem pomogą nie tylko zadbać o zdrowe i silne kości, ale także utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny, działanie mięśni i enzymów trawiennych, a nawet odpowiedniego przekaźnictwa nerwowego.

Suplement wapń – 3 generacje suplementów

Wapń zawarty w suplementach występuje pod postacią różnych soli tego pierwiastka, co przekłada się bezpośrednio na stopień wchłaniania. Najczęściej będzie to chlorek, węglan, cytrynian i mleczan – największą zawartość wapnia elementarnego ma węglan. Preparaty dostępne w naszym sklepie są produkowane ze składników pochodzenia naturalnego, dzięki czemu wyróżniają się czystością chemiczną, dobrą przyswajalnością oraz odpowiednim smakiem i zapachem. Zawierają także wiele składników wzmacniających pozytywne działanie. Pierwsza generacja produktów składa się wyłącznie z soli wapnia, ale druga jest już wzbogacona w witaminę D, pozwalając uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na jedną z najważniejszych substancji niezbędnych do jego wchłaniania. Naturalne suplementy diety z wapnem trzeciej generacji zawierają nie tylko sole wapnia i witaminę D, ale także sole magnezu – taki kompleks doskonale wspiera działanie mięśni i kości.

Poznaj najlepsze naturalne suplementy diety z wapnem 

 

Niejeden suplement diety wapń jest dostępny w wygodnej formie tabletek – są to przede wszystkim wartościowe kompleksy witamin dedykowane do różnych potrzeb. W naszej ofercie czekają na ciebie preparaty dla dzieci, dla kobiet, dla mężczyzn, a nawet dla sportowców i kobiet planujących ciążę. To specjalnie opracowane formuły wzbogacone minerałami, witaminami, wyciągami z owoców, ziół i warzyw, by mogły zadziałać synergistycznie na twój organizm, przynosząc ci mnóstwo pozytywnych skutków. W preparatach znajdziesz m.in. spirulinę, owoc i liść rokitnika czy owoce acai. Jeśli wiesz, że potrzebujesz odpowiedniej suplementacji, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, obejrzyj dostępne produkty – wyselekcjonowaliśmy dla ciebie preparaty cenionych producentów o skutecznym działaniu.

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA