Uwaga! Trwają prace modernizacyjne sklepu. W tej chwili możliwość składania zamówień jest wyłączona. Zapraszamy wkrótce...

Witamina B12 jest dostarczana przede wszystkim z żywności pochodzenia mięsnego, dlatego na jej niedobory cierpią głównie weganie i wegetarianie. Jej braki mogą także odczuwać sportowcy i kobiety w ciąży, którzy wykazują wzmożone zapotrzebowanie na wybrane składniki odżywcze. Szukasz doskonale skomponowanego preparatu, który jest bezpieczny, ma czysty skład i doskonale wchłania się z przewodu pokarmowego? Zobacz najlepsze suplementy z witaminą B12, które często zawierają inne minerały i wyciągi roślinne, by wspierać cię w tym, co kochasz robić. Zadbaj o sobie już dziś, sięgając po preparaty cenionych producentów, którzy stawiają na naturalność i bezpieczeństwo.

Preparaty z witaminą b12 – podstawowa suplementacja dla wegan i wegetarian

B12 to witamina, której nie są w stanie dostarczyć do organizmu weganie, często również wegetarianie, dlatego konieczne jest wprowadzenie stałej suplementacji, by uniknąć przykrych konsekwencji niedoborów. Producenci przygotowują starannie opracowane kompleksy witamin z grupy B wzbogacone adaptogenami, które wesprą organizm w walce z codziennym stresem. To naturalny sposób, by uzupełnić najważniejsze niedobory. Witamina B12 jest niezbędna w procesach krwiotwórczych – z jej udziałem powstają czerwone krwinki. Ma znaczenie także w funkcjonowaniu układu nerwowego, uczestnicząc w tworzeniu neuroprzekaźników. Wpływa nawet na przemiany metaboliczne węglowodanów i tłuszczów, bierze udział w syntezie białek. Jest niezbędna do przemiany kwasu foliowego do postaci aktywnych biologicznie.

Kto jeszcze powinien przyjmować suplementy witaminy B12?

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę B12 nie jest duże i może się różnić w zależności od etapu życia. Istotna jest suplementacja wit B12 w ciąży i u kobiet karmiących piersią. Najmniejsze zapotrzebowanie na ten składnik wykazują niemowlęta. Kto jest szczególnie narażony na niedobory? Są to z pewnością weganie, wegetarianie, a także osoby w podeszłym wieku, osoby z chorobami układu pokarmowego i nadużywające alkoholu. Niedobory witaminy B12 można rozpoznać po symptomach anemii, utracie apetytu, smaku, spadku masy ciała, nudnościach, biegunkach i zaparciach. Ważnym objawem jest pieczenie języka, który staje się gładki, powiększony i lśniący.

Naturalna suplementacja witaminy B12 – po jakie produkty sięgnąć?

Odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B12 może być wegański suplement w roślinnej kapsułce, który zawiera najlepszą postać witaminy. Jest wzbogacony o kompleks z otrębami ryżowymi, liśćmi pietruszki, mniszka i w wiele innych drogocennych składników. W naszej ofercie znajdziesz także wspomniany wcześniej kompleks witaminy z grupy i ziołami, a także specjalnie opracowane formuły o czystym składzie dedykowane do różnych potrzeb. Mamy coś specjalnego dla kobiet, jak i kobiet w ciąży – poza witaminą B12 znajdziesz starannie wyselekcjonowane rośliny, które wspierają urodę i zdrowie. Jesteś mężczyzną? Sięgnij po kompleks, który wspomoże twój organizm, dbając o prawidłowy metabolizm energetyczny, a nawet funkcje rozrodcze. Przygotowaliśmy także suplementy z witaminą B12 dla sportowców, dla dzieci i specjalne formuły synergiczne, które z pewnością pomogą ci zadbać o zdrowie bez względu na twój wiek i płeć.

CHCĘ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE O NOWOŚCIACH I PROMOCJACH

Copyright © 2018-2021 ZIOŁA