Mieszanki ziołowe o. Klimuszko - choroby płucno-oskrzelowe
Dostęp do tlenu to warunek życia każdego człowieka, zwierzęcia i rośliny. Każdorazowo wdychamy około 0,5l powietrza, które składa się w 20% z tlenu. Dzięki płucom odbywa się transport tlenu do tkanek i całego ustroju. Tlen bierze udział w oddychaniu komórkowym i gospodarowaniu energią. Dlaczego tlen jest bardzo istotny? Bez jedzenia człowiek przeżyje wiele dni, bez wody kilka, bez tlenu umrze po zaledwie kilku minutach.
Osobom z chorobami płucno-oskrzelowymi zaleca się częste wizyty w lasach iglastych oraz spożywanie odpowiedniej dla siebie mieszanki wg. receptury.
Gorączka i grypa
1. Kwiat bzu czarnego
2. Kwiatostan lipy
3. Kwiat słonecznika
4. Kwiat wiązówki
5. Liść mącznicy
6. Korzeń arcydzięgla
7. Korzeń lubczyka
8. Owoc maliny
9. Owoc głogu
po 50g
Sposób użycia: Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Stosować 1 łyżkę mieszanki dziennie. Łyżkę ziół zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem do 3 godzin. Przecedzić, lekko podgrzać. Za każdym razem parzyć świeżą porcję.
Pić 3 razy dziennie po szklance przed posiłkiem.
Pylica płuc
1. Kora wierzby
2. Kłącze tataraku
3. Pączki sosny
4. Ziele miodunki
5. Kwiatostan kocanki
6. Ziele poziewnika
7. Korzeń lukrecji
8. Liść podbiału
9. Ziele krwawnika
10. Kłącze pięciornika
11. Ziele rdestu ptasiego
po 50g
Pić jak wyżej.
Rozedma płuc i nieżyt oskrzeli
1. Liść podbiału
2. Korzeń arcydzięgla
3. Korzeń omanu
4. Korzeń lukrecji
5. Owoc jarzębiny
6. Owoc róży
7. Kwiat bzu czarnego
8. Ziele przetacznika leśnego
9. Pączki sosny
10. Kwiat lipy
11. Ziele macierzanki
po 50g
Pić 3 razy dziennie przed posiłkiem.
Krztusiec
1. Pączki sosny
2. Kwiat bławatka
3. Liść podbiału
4. Liść szałwii
5. Owoc kopru włoskiego
6. Ziele tymianku
7. Ziele macierzanki
8. Kwiat pierwiosnka
9. Kwiat bzu czarnego
10. Ziele przetacznika leśnego
11. Porost islandzki
po 50g
Pić jak wyżej.
Dodatkowo o. Klimuszko na wszystkie przypadłości dróg oddechowych zaleca czosnek spożywany w stanie surowym.
“ 5 ząbków czosnku drobno poszatkować, rozprowadzić po kromce chleba i nałożyć na to warstwę twarogu. Można też spożywać czosnek z chlebem posmarowanym masłem lub czymkolwiek. Praktykować taką kurację pomocniczą w stosunku do ziołowej przed kolacją lub podczas kolacji. “
Zobacz także:
Nogi niosą nas przez życie, czasami nawet bardzo intensywnie. Po całym dniu chodzenia, pracy, zakupów lub marszu może wystąpić uczucie ciężkości, obrzęk, ból i inne dolegliwości. We wnętrzu nóg znajdziemy wielką sieć naczyń krwionośnych i żył, które na bieżąco odżywiają i utrzymują kończyny dolne w dobrej kondycji. Dziś dowiesz się jak można o nie zadbać w sposób naturalny i zgodny z odkryciami nauki.
czytaj dalejPrzeziębienie to choroba wywoływana przez ponad 200 wirusów, z których najpowszechniejszymi są rinowirusy, rzadsze koronawirusy. Zakażenie najczęściej odbywa się drogą kropelkową. Objawy choroby przeziębieniowej to: kaszel, ból gardła, nieżyt nosa, niewielka gorączka, słabe samopoczucie, czasem utrata smaku, zapachu, a także ból głowy. Zwykle ustępują samoczynnie po około 10 dniach, ale nie zawsze.
czytaj dalejRzadkie włosy ze skłonnością do wypadania to obecnie częsta przypadłość, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Uważa się, że utrata ponad 50 włosów dziennie świadczy o problemie zdrowotnym, który może mieć różne podłoże. Istnieją jednak pewne surowce zielarskie, które potrafią poprawić kondycję skóry głowy i wpłynąć na zahamowanie wypadania włosów. Zioła mogą zdecydowanie poprawić wygląd włosów, sprawdź jakie zioła zastosować.
czytaj dalej